Jan Pruner pracuje jako vedoucí betonárny. Rád si ale vyrazí do přírody na kole nebo si sem tam střihne nějakou divadelní roli. Je členem hlubocké ODS, která už několik let Hlubokou nad Vltavou vede. A podle něj velmi úspěšně.

Jan Pruner chodil v Hluboké nad Vltavou na základní školu. „Pocházím z Plzně, ale z Hluboké byl můj otec a dědeček. Náš rod tady má kořeny už snad od 18. století,“ popisuje Pruner, který v turisticky oblíbeném jihočeském městě žije skoro třicet let.

Hluboká nad Vltavou je podle Jana Prunera krásné město s ještě krásnějším okolím. „Člověk tady najde jak sportovní, tak kulturní vyžití. Hluboká je dobré město pro život. Kdo chce, tak si tady ty klady najde,“ vysvětluje a dodává: „Někdo nadává na spojení s Budějovicemi cyklostezkou, že je tady hodně lidí, ale já si třeba rád zajedu na kole do Budějc na pivo. Nebo i na splavnění Vltavy slyším negativní názory, ale zkuste se projet do Purkarce, vždyť je to přeci krásný. O okolí Munického rybníka ani nemluvím,“ popisuje Pruner.

Jan Pruner pracuje jako vedoucí betonárny. Stará se o její chod a výrobu betonu třeba i na jihočeskou dálnici D3. Ve volném čase si ale rád vyjede na kole, zahraje tenis, anebo divadlo. Ano, hraje v divadelním spolku KŘÍŽžáci. „Já nevím, jestli mám nějaké divadelní vlohy nebo talent, jsem spíš takový komediant. Divadlo mě moc baví, v mém věku to trochu odhání Alzheimera,“ říká se smíchem.

Spolek vystupuje například na divadelním festivalu na zámku, přes zimu mají ale pauzu, vidět je tak můžeme až v únoru. „Teď budeme mít schůzku s Jarkou Červenkovou, která nás režíruje a budeme vymýšlet, jakou hru si připravíme,“ prozradil Jan Pruner. Nejtěžší rolí podle něj byla postava nestárnoucího rockera ve hře Šňůra, kterou hráli minulý rok.

Kromě sportovních a kulturních aktivit se Jan Pruner věnuje také politice. Už přes dvacet let je členem ODS. „Do voleb jsem se rozhodl jít proto, že můj děda byl radní. Mám doma krásné schéma, kde je vše zachyceno, a tak jsem si říkal, že bych mohl tu rodinnou tradici zachovat,“ říká. A proč zrovna Občanská demokratická strana? „Ta volba byla celkem jednoduchá. Jsem od malička pravičák, rodiče byli také pravičáci. Zrovna moc nemusím stávajícího premiéra i prezidenta. Proto jsem se dal k pravicově smýšlející straně,“ vysvětluje hlubocký kandidát.

ODS na Hluboké volby dlouhodobě vyhrává. Podle Jana Prunera je to z velké části starostou Tomášem Jirsou. „On je velmi populární, je to taková persona. A podle mě zcela oprávněně, vede to město dobře. Je to hezké, čisté místo,“ myslí si.

Na Hluboké podle Jana Prunera není co měnit. Doufá, že po letošních volbách zůstane současné vedení radnice takové, jaké je teď. „Hlavní ale je, aby šli lidé k volbám, je to jejich budoucnost a měli bychom si vážit toho, že můžeme rozhodovat o tom, kdo nás povede,“ uzavírá Pruner.