Už den po volbách do zastupitelstev obcí jednala v Hluboké nad Vltavou vítězná Občanská demokratická strana se zástupci ostatních stran, které ve volbách u voličů uspěly a získaly mandáty.

 „K jednání jsme nepřizvali jen Nezávislé s podporou Pirátů a komunisty,“ upřesnil Pavel Dlouhý z ODS, který vedl den po volbách povolební vyjednávání. Zástupci všech sedmi stran a hnutí podepsali koaliční dohodu. Nově zvolení členové městského zastupitelstva tak potvrdili, že vzájemně budou podporovat realizaci svých volebních programů tak, aby společně přispívali k harmonickému rozvoji města v následujících čtyřech letech.

Zástupci zúčastněných politických stran a hnutí se rovněž dohodli na obsazení politických funkcí a vzájemné podpoře v jejich obsazení na zasedání městského zastupitelstva.

„Podle koaliční dohody funkci starosty a místostarosty obsadí vítězná ODS. Po jednom členu v Radě města budou mít KDU-ČSL, Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí, Pro Zdraví a Sport, ČSSD a ANO 2011,“ popsal rozdělení funkcí Pavel Dlouhý.

Hnutí Hlubocko – prosperující, bezpečné, pečující a transparentní byly podle koaliční dohody nabídnuty pozice předsedy Kontrolního výboru a předsedy Finančního výboru.

Volby do obecních zastupitelstev konané ve dnech 5. a 6. října vyhrála v Hluboké nad Vltavou s velkou převahou Občanská demokratická strana. K volebním urnám z 4 151 oprávněných voličů přišlo celkem 2 094 obyvatel Hluboké a přilehlých osad.

Vítězná ODS získala téměř 31 procent všech hlasů a obsadí v zastupitelstvu osm míst. Současný starosta Tomáš Jirsa dostal ze všech kandidátů nejvíce preferenčních hlasů – 1 066 hlasů. Hnutí ANO 2011 získalo druhý nejvyšší počet hlasů (10,99 procent).

Zastupitelstvo města Hluboká nad Vltavou má celkem 21 členů. Osm mandátů získalo ODS, po dvou mandátech mají KDU-ČSL, ČSSD, ANO 2011, Hlubocko – prosperující, bezpečné, pečující a transparentní a Nezávislí s podporou Pirátů. Jeden mandát od voličů dostaly Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí, KSČM a Pro Zdraví a Sport.